nakliyat
HİZMET BÖLGELERİMİZ
Ağrı Evden Eve Nakliyat

kızmazlar-evden-eve-nakliyat

Ülkemizde nakliye sektörü ve taşımacılıkla ile ilgili bir standart bulunmamasına rağmen, firmamız sektör içinde edinmiş olduğu yılların tecrübelerini uluslararası standartta hizmet verdiği müşterileri ve hizmet ortaklığı yaptığı birçok yabancı firmalar ile birlikte bir standarda oturtmuş ve ülkemizde henüz “Nakliye Hizmeti” ile ilgili bir eğitim kurumu olmamasına rağmen personeline vermiş olduğu teknik bilgi ve sektörün gerektirdiği tutum ve davranışlar açısından sektöründe eğitimci olmuştur.

 

“Sizin eşyanız,bizim eşyamızdır” düşüncesi ile yola çıkmış ve aynı mantıkla devam edecek olan KAYSERİ EVDEN EVE NAKLİYAT güçlü referansları, geniş müşteri portföyü ve tamamlamış olduğu tüm taşımaların verdiği güven ve güç ile yoluna devam etmektedir.

 

Evden eve nakliyat konusunun artık kurumsallaşması ile birlikte ev taşımak kelimesinin dışına çıktığından bahsetmiştik. Bu sefer de bu kurumsallaşmanın gerektirdiği ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından zorunlu kılınan evden eve nakliyat belgelerinden bahsedelim. Bu belgeler ve belgelerin neleri ifade ettiğine bir göz atalım.

 

2004 yılında söz konusu edilen ve takiben 2005 ve 2006 yıllarında çeşitli düzenlemeler yapılan taşımacılık belgeleri K yetki belgesi olarak adlandırılmış ve taşımanın türüne göre kategorilendirilmiştir. Bunlar da K1, K2, K3 yetki belgeri adını almışlardır.

 

K Yetki belgesi : Gerçek ve tüzel kişilere verilen ticari amaçlı yurt içi taşımacılığı için gerekli olan belgedir. Taşımacılığın türüne göre 3′e ayrılmıştır.

 

K1 Yetki belgesi : Yurtiçinde ticari amaçlı eşya taşımacılığı yapacak kişilere verilen belge türüdür.

 

K2 Yetki belgesi: Ticari bir maksat gütmeden sadece kendi işleri için yurt içi taşımacılık yapacak firmalara verilen belge türüdür.

 

K3 Yetki belgesi : Yurt içerisinde ev ve büro eşyası taşımacılığı yapacak olanlara verilen belgedir.

 

Bu belgelerin ne geçerliliği var derseniz, hiçbirisi özel bir kursa tabi tutulduktan sonra verilen belgeler değildir.

 

Sadece yapılan işin resmiyete döküldüğünü ve devletin kişi veya kurumlara iş yapma hakkı verdiğini gösterir.

 

Ve bu belgeler herhangi bir kurs karşılığı verilmediği için ücret karşılığı verilmiştir.

 

Bir bakıma vergilerin kolay kontrolü için verilen bu belgelerin evden eve nakliyat firmasının tecrübesiyle bir bağlantısı bulunmamaktadır.